top of page
Search
  • Writer's pictureSinem Soydar

"Orbit in Us"ın Hikayesi

Updated: Mar 4, 2021

Aynı soruyu binlerce kez sormuşumdur kendime. Neden ben? Neden şimdi? Ben nerede yanlış yaptım? Karamsarlığa düştüğüm o kadar çok an hatırlıyorum ki! Ama ne şanstır ki her defasında bir sekilde o karamsarlıktan çıkmayı başardığımı da hatırlıyorum.

Evet, belki de bende bir güç vardı, belki de aslında herşey geçiyordu. Demek ki zaman birşeylerin ilacıydı ve olan herşeyin aslında bir sebebi vardı.

“Orbit in us” geçmişimin bir sonucu, belki de gelecekte olacakların sebebi ya da şu anın ilacı, bilmiyorum. Ama hissettiğim bir şey var, şimdi onun zamanı.

Ben Sinem, kendi yolunu arayanlar arasında en kıdemli çömezlerdenim. Oğrendiklerimi paylaşmayı ve beraber öğrenmeyi çok seviyorum. Birinin hayatına küçücük bir katkım olursa çok mutlu oluyorum; çevreme ilham olabilmek en büyük dileğim.

Bu dileğime vesile olsun diye ortaya bir fikir attim; “Herkes yörüngesini bulmaya çalışıyor, herkesin derdi tasası, gönlünden geçen farklı” dedim.

“Neden dostlarımıza, yörüngelerini bulmakta ilham olmuyoruz, bize destek verenlerden ilham almıyoruz” diye sordum.

Yoldaşlar, fikirler verdi.. “Sen başla biz bir ucundan tutarız” dedi. “Kalbini doldursun bu süreç” diye iyi dileklerini ekledi. Diğeri “Kendine zaman ver, acele etme bu senin yolculuğun” dedi, Bir diğeri “Biz senin yanındayız” dedi.

Baktım doğru ya da yanlış yok, olanı da olmayanı da hayırdan bilmeye aday oldum.

Adını “Orbit in Us” koydum.


“Orbit in us” kendi yolculuğunda ilham arayanlara, ilgi çekici konu ve konuklarla yeni perspektifler sağlamaya çalışacak. Ozgün yazılarla fikirler sunacak. Beğenilen kişisel gelişim kitaplarını ve videolarını paylaşarak yörüngelerimize ulaşmamıza katkıda bulunmayı hedefleyecek.


Ben Sinem, “Orbit In Us”ın fikir annesiyim; ama bu hikaye “Orbit In Us”ın hikayesi.

Uzun yaşaması ve ilham olması dileğiyle...

61 views0 comments

Recent Posts

See All

Toprak

Su

Comentários


bottom of page